Hlavní obsah

Super Bowl v americkém fotbalu taky nehrajeme v Jablonci, nešetřila Soukalová kritikou

12. 2. 2016 8:00

V zámoří oslavila jedenáctý triumf ve Světovém poháru. Biatlonistka Gabriela Soukalová v americkém Presque Isle ovládla sprint, když překonala únavu i trochu hrůzy z noclehu v dějišti závodu. Středisko ve státě Maine označila za nevhodné pro Světový pohár, podle české reprezentantky celý seriál degraduje.

Foto: Český biatlon, Petr Slavík

Gabriela Soukalová se ráda pochlubila dalším cenným kovem. Foto: Český biatlon, Petr Slavík

Článek
Fotogalerie

Soukalová na střelnici neudělala chybu a patřila k nejrychlejším na trati. Před závodem se přitom necítila ani na to, že by mohla odstartovat. "Ale ve startovní bráně ze mě všechno spadlo. Nohy se mi najednou rozvázaly. Pocitově se mi běželo hodně dobře, přestože v závěru už to byl velký boj," řekla Soukalová na svazovém webu.

Díky triumfu zvýšila svůj náskok v čele Světového poháru už na 115 bodů. Čím dál víc se tak přibližuje velkému křišťálovému glóbu pro biatlonovou královnu. "V průběžné klasifikaci mám dobrý náskok, ale do konce sezóny je ještě stále daleko. Třeba na světovém šampionátu může hodně lidí výkonnostně vyskočit. To se pravidelně stává. Pro mě bude důležité, abych hlavně vydržela zdravá," řekla Soukalová.

Soustředí se vždy na jednotlivý závod. "V něm se každý snaží odevzdat všechny síly, všechen svůj um. Nevím, jestli se už neopakuju, jestli to není nuda, ale tak to prostě vnímám. I dnes jsem se soustředila na to, abych se za svoji práci nemusela stydět," řekla šestadvacetiletá biatlonistka.

Jako Super Bowl v Jablonci

Zklamaná je z dějiště závodů v Presque Isle. "Nemohu si pomoct, Světový pohár sem vůbec nepatří. Celou soutěž to podle mého názoru degraduje. Vůbec nerozumím tomu, proč sem federace IBU organizaci svěřila," divila se Soukalová. "Super Bowl v americkém fotbalu taky nehrajeme v Jablonci."

Uvedla, že komplikované bylo už cestování z Calgary. Tratě jsou prý úzké, zázemí nedostačující a ubytování nevhodné. "Normálně nejsem typ, který by si na něco stěžoval, ráda spím pod stanem nebo i pod širákem, ale tady se spát bojím," řekla, že pokoj si uklízela skoro dvě hodiny. "Byl špinavý, zakouřený. Utírala jsem prach, myla nábytek, uklízela koupelnu, než jsem si vůbec dokázala vybalit věci z tašky. Z každé noci mám tak trochu hrůzu. Na mé straně pokoje je tepelné čerpadlo. Hučí, rámusí, ani špunty do uší mi nepomáhají. Usínám pak všude," řekla.

Je proto unavená, ale především zklamaná a trochu i rozladěná. "Všichni se snažíme odvádět profesionální práci, zodpovědně regenerujeme, hlídáme si každý detail na tréninku, na vybavení, a teď nás najednou IBU pošle do Presque Isle. Smiřuju se prostě s tím, že Amerika je ještě víc různorodá, než jsem si myslela."

Po vyhraném sprintu absolvovala tradiční kolečko - vyhlášení, tiskovou konferenci, dopingovou kontrolu a teprve pak se šla vyjet. "Dám si masáž, dobře se najím, něco si přečtu a věřím, že budu konečně slušně spát," řekla po závodu Soukalová. Už dnes může přidat další vítězství ve stíhacím závodu.

Přidá Gabriela Soukalová do své sbírky další triumf v SP i v dnešním stíhacím závodu?
Ano
87,9 %
Ne
12,1 %
Celkem hlasovalo 32209 čtenářů.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články