Vítková si osladila narozeniny jedenáctým místem ve stíhačce

Pořádnou porci bodů si v den svých 29. narozenin nadělila nejlepší z českých biatlonistek Veronika Vítková, když obsadila 11. místo ve stíhačce Světového poháru v rakouském Hochfilzenu. Oproti startu si tak polepšila o osm příček. Triumf slaví Slovensko. Už 33letá Anastasia Kuzminová, olympijská vítězka z Vancouveru 2010, zvítězila, i když na střelnici doslova mazlila s každou ranou a z celkových dvaceti poslala mimo terč jen jednu.

Česká biatlonistka Veronika Vítková na trati stíhačky v rakouském Hochfilzenu.

Závod, který se jel za chumelenice a ovlivnil ho i dost silný vítr na střelnici, začala Vítková jedním trestným kolem při obou střeleckých položkách vleže. Razantní posun vpředu ji zajistila nula při stojce.

Přestože si oslavenkyně nakonec neodpustila jedno trestné kolo, víc než solidní výkon v běhu ji pomohl k 11. místu v cíli. Druhá z českých reprezentantek Markéta Davidová doplatila na špatnou střelbu a po sedmi trestných kolech nemohla myslet na bodovanou čtyřicítku.

Kuzminová zvítězila, přestože při obou stojkách poslední ránu hodně dlouho odkládala, ale vyplatilo se jí to. O stupně vítězů od začátku bojovaly tři závodnice starší třicet let. Vítězka pátečního sprintu Běloruska Domračevová ale nestačila konkurentkám běžecky.

Zejména 34letá Finka Mäkäräinenová, která startovala až ze šestého místa, byla na lyžích neskutečně rychlá a ve finiši v cílové rovince vybojovala stříbro. To ji dostalo do pozice vedoucí ženy Světového poháru.