Běžec na lyžích Novák byl ve sprintu v Livignu devátý, Kateřina Janatová desátá

Běžec na lyžích Michal Novák obsadil ve sprintu volnou technikou na Světovém poháru v Livignu deváté místo. Do semifinále se probojovala i Kateřina Janatová, která byla desátá.

Michal Novák má sezonu Světového poháru slibně rozjetou.

Jubilejní 60. vítězství v kariéře si připsal norský favorit Johannes Hösflot Klaebo a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu. V závodě žen prožila vítězný debut v sezoně Světového poháru Švédka Jonna Sundlingová.

Novák po 17. místě v kvalifikaci sice ve čtvrtfinále obsadil až třetí místo, postup si ale zajistil díky času jako tzv. lucky loser. V semifinále poté šestadvacetiletý český reprezentant skončil na předposlední páté příčce.

Čtvrtfinále bylo konečnou pro Ondřeje Černého, který stejně jako Novák doběhl na třetím místě, ale čas mu na postup nestačil. Luděk Šeller a Adam Fellner nepostoupili z kvalifikace.

Kateřina Janatová v akci.

Pětadvacetiletá Janatová postoupila z 13. příčky a vyhrála své čtvrtfinále. V semifinále ale narazila mimo jiné na Sundlingovou a její krajanku a pozdější bronzovou medailistku Emmu Ribomovou a byla předposlední pátá.

Klaebo ve finále vyhrál s náskokem 35 setin před Richardem Jouvem z Francie, třetí byl Švýcar Janik Riebli. Víc individuálních vítězství než šestadvacetiletý Nor mají na kontě už jen jeho krajanky Therese Johaugová (82) a Marit Björgenová (114).

Sprint žen byl při premiérové zastávce seriálu v Livignu švédskou záležitostí. Za osmadvacetiletou Sundlingovou, která musela dosavadní závody v ročníku vynechat kvůli nemoci, doběhly Maja Dahlqvistová a Ribomová.