Björndalen vyhrál stíhací závod biatlonistů v Hochfilzenu

HOCHFILZEN

Nor Ole Einar Björndalen vyhrál stíhací závod biatlonistů v rakouském Hochfilzenu a oslavil 76. vítězství ve Světovém poháru. Famózní běžec v sobotu smazal více než půlminutové manko na vítěze pátečního sprintu Dmitrije Jarošenka z Ruska, kterého nakonec porazil o 28,7 sekundy. Na třetí pozici se ze čtrnáctého místa po sprintu posunul Němec Daniel Graf.

Z českých reprezentantů se dařilo jen Michalu Šlesingrovi, který udělal jednu chybu na střelnici a poskočil o sedmnáct míst až na devatenáctou pozici. Tomáš Holubec obsadil 56. místo a Zdeněk Vítek po jedenácti trestných kolech skončil předposlední ze šedesáti startujících.

Jarošenko si dlouho držel minimální náskok před Björndalenem, ale po třetí střelbě ho norský reprezentant dostihl a na závěrečnou střeleckou položku přiběhli společně. Nedařilo se ani jednomu, vestoje každý z nich netrefil tři z pěti terčů, a následný běžecký souboj vyhrál Björndalen. Upevnil si tak vedení v celkovém pořadí Světového poháru.

Graf měl navzdory čisté střelbě na vedoucí duo takovou ztrátu, že už na lepší než třetí pozici nedosáhl. Německý biatlonista se poprvé v kariéře v závodě SP umístil na medailových příčkách.

SP biatlonistů - Hochfilzen (Rak.)
Muži - stíhací závod (12,5 km)
1. Björndalen (Nor.) 34:57,31 (5 trestných okruhů), 2. Jarošenko (Rus.) -28,7 (5), 3. Graf (Něm.) -1:01,6 (0), 4. Hanevold (Nor.) -1:05,1 (0), 5. Bergman (Švéd.) -1:06,9 (3), 6. Birnbacher (Něm.) -1:16,7 (1), 7. Os (Nor.) -1:23,3 (3), 8. Defrasne (Fr.) -1:42,5 (3), 9. Ferry (Švéd.) -1:49,9 (3), 10. Greis (Něm.) -1:50,9 (4), ...19. Šlesingr -2:29,1 (1), 56. Holubec -6:42,2 (5), 59. Vítek (všichni ČR) -8:22,2 (11).