Hlavní obsah

Čeští lyžaři na MS v týmové soutěži vypadli hned v osmifinále. Zlato mají Rakušané

10. 2. 2015 22:57Aktualizováno 11. 2. 2015 0:40

Týmovou soutěž na mistrovství světa ve sjezdovém lyžování v Beaver Creeku vyhráli Rakušané se složení Eva-Maria Bremová, Marcel Hirscher, Michaela Kirchgasserová a Christoph Nösig a obhájili tak vítězství ze šampionátu ve Schladmingu před dvěma lety. Ve finále porazili 3:1 Kanadu, velké překvapení závodu.

Foto: John Locher, ČTK/AP

Kanaďanka Candace Crawfordová padá při závodě družstev na MS.Foto: John Locher, ČTK/AP

Článek

Češi ve složení Šárka Strachová, Martin Vráblík, Kateřina Pauláthová a Kryštof Krýzl vypadli hned v prvním osmifinálovém kole po výsledku 1:4 se Švédskem, které nakonec po vítězství v malém finále nad Švýcarskem 3:1 vybojovalo bronzové medaile.

Ve svém prvním startu na šampionátu se představila specialistka na slalom Strachová, která sice trochu pokazila start a chybovala ještě jednou uprostřed trati, ale v cíli se na svou soupeřku Marii Pietiläovou-Holmnerovou, rovněž ryzí slalomářku, dotáhla a jejich souboj s skončil remízou.

Krýzl byl diskvalifikován

Také Vráblík byl v druhé jízdě pomalejší na startu, ale jeho manko cestou v souboji s Mattiasem Harginem narostlo na 58 setin. Pauláthová, která dostala při nominaci nakonec přednost před nemocnou Martinou Dubovskou, neudělala žádnou větší chybu, předvedla dobrý výkon, ale Anna Swennová-Larssonová byla nad její síly.

V posledním souboji atakoval po sympatické agresivní jízdě Krýzl favorita Andreho Myhrera, vypadalo to, že ho dokonce porazí, ale v přemíře snahy neprojel poslední dvě branky a byl diskvalifikován.

Velkým překvapením bylo těsné vyřazení Němců v sestavě mimo jiné s Viktorií Rebensburgovou a Felixem Neureutherem hned v prvním kole právě kanadskou čtveřicí. Ta se postarala o největší šok závodu, neboť se přes Itálii a na čas také přes přemožitele české čtveřice Švédy dostali až do finále. Tam ale už na favorita Kanaďané nestačili.

Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování ve Vailu a Beaver Creeku (USA):
Závod družstev:
1. Rakousko (Bremová, Kirchgasserová, Hirscher, Nösig)
2. Kanada (Mielzynskiová, Crawfordová, Brown, Philp)
3. Švédsko (Pietiläová-Holmnerová, Swennová-Larssonová, Hargin, Myhrer)
4. Švýcarsko, 5. Norsko, Francie, USA, Itálie
9. ČR (Strachová, Pauláthová, Vráblík, Krýzl), Německo, Argentina, Slovinsko, Rusko, Chorvatsko, Finsko a Británie.

Reklama

Sdílejte článek