Čeští sdruženáři v Lillehammeru nebodovali, vyhrál Riiber. Portyk do běžecké části nenastoupil

Sdruženář Tomáš Portyk po čtvrtém místě v úvodním závodu Světového poháru v dnešním pokračování v Lillehammeru nenastoupil po nevydařeném skoku do běžecké části. Vyhrál Nor Jarl Magnus Riiber, který se tak ujal vedení v seriálu.

Tomáš Portyk při skokanské části závodu sdruženářů. (archivní foto)

Nejlepší sdruženář uplynulého týdne podle Mezinárodní lyžařské federace Portyk skočil v náročných podmínkách pouze 81,5 metru a na vedoucího Rakušana Franze-Josefa Rehrla ztrácel na 52. místě téměř dvě a půl minuty.

Do stopy se nakonec stejně jako dvojnásobný olympijský vítěz Němec Johannes Rydzek či další Čech Jan Vytrval vůbec nevydal. Nejlepším z Čechů tak byl Ondřej Pažout, který po běhu klesl o 20 míst na 41. příčku. Lukáš Daněk doběhl 46.

Rehrl, jenž na trať vybíhal s téměř půlminutovým náskokem, se dlouho držel v čele. Krátce před cílem se přes něj přehnali Riiber a Němec Eric Frenzel. V těsném finiši byl úspěšnější Nor a slavil druhý triumf v seriálu, první po téměř třech letech. Před týdnem v Ruce doběhl druhý za Rakušanem Mariem Seidlem, jenž dnes obsadil páté místo.