Do sobotního závodu SP v Sapporu postoupili jen dva čeští skokané

Pouze dva čeští skokané na lyžích postoupili do sobotního závodu Světového poháru v Sapporu. V dnešní kvalifikaci uspěl jen Tomáš Vančura, jedenáctý muž průběžného pořadí Roman Koudelka měl díky absenci Rakušanů Michaela Hayböcka a Stefana Krafta, kteří jsou v celkovém hodnocení seriálu před ním, účast jistou. Lukáš Hlava s Janem Maturou se mezi postupujících 40 skokanů nevešli.

Roman Koudelka v závodu SP v Sapporu chybět nebude.

Hlavovi, jenž si připsal 106,5 metru, k tomu na 41. místě scházelo šest desetin bodu. Matura, který před čtyřmi lety vyhrál v Sapporu své jediné dva závody SP, skočil ještě o metr a půl méně než Hlava a je 44. Vydařený pokus předvedl Vančura a za 123,5 metru obsadil devátou příčku.

Kvalifikaci ovládl Japonec Taku Takeuči skokem dlouhým 133,5 m. Nejdelší pokus dne předvedl Slovinec Domen Prevc, mladší bratr suverénního lídra SP Petera přistál na značce 141 m. Koudelkův skok byl o 14,5 metru kratší.

V japonském středisku, kde loni triumfovali Koudelka s Peterem Prevcem, se bude závodit i v neděli.