Hlavní obsah

Dubovská poprvé v sezoně postoupila! Suverénní Shiffrinová směřuje za výhrou a glóbem

2:10
2:10

Chcete-li článek poslouchat, přihlaste se

Aktualizováno

Takhle jezdí šampionka. Mikaela Shiffrinová ve Špindlerově Mlýně zatím potvrzuje roli největší favoritky. Americká lyžařka po prvním kole slalomu v rámci Světového poháru vede před druhou Švýcarkou Wendy Holdenerovou o 1,26 sekundy. Na start se postavilo hned pět domácích zástupkyň, poprvé v sezoně vybojovala postup Martina Dubovská, která drží 24. místo. Druhé kolo i s českou účastí startuje ve 12:15.

Foto: Radek Petrášek, ČTK

Mikaela Shiffrinová v prvním kole slalomu ve Špindlerově Mlýně.

Článek

Shiffrinová vyrazila na černou sjezdovku ve Svatém Petru už s jedničkou a soupeřkám nastavila nepřekonatelnou laťku. Nakonec se žádná z nich nevešla pod hranici jedné sekundy. Nejvíce se přiblížila Holdenerová, třetí Němka Emma Eicherová pak ztrácí 1,47 vteřiny, následuje švýcarsko-americké duo Camille Rastová a Paula Moltzanová s mankem 1,66 sekundy.

Třicetiletá Shiffrinová, která vede celkové hodnocení Světového poháru, se tak znovu přiblížila k zisku velkého křišťálového glóbu. A pokud zvládne druhé kolo alespoň do sedmého místa, definitivně si pojistí už devátý malý glóbus za slalom v kariéře.

Z pěti domácích lyžařek se největší naděje na postup dávaly Martině Dubovské se startovním číslem 45. Zkušená 33letá rodačka z Třince využila skvělé domácí kulisy a obsadila 24. místo se ztrátou 3,38 sekundy. „Když jsem přijela do cíle a viděla, že jsem tam, spadl mi kámen ze srdce. Fanoušci mě hnali, nechala jsem tam všechno,“ prohlásila Dubovská pro ČT sport. „Trať byla skvělá, hlavně závěr,“ oceňovala.

Foto: Radek Petrášek, ČTK

Martina Dubovská v prvním kole slalomu ve Špindlerově Mlýně.

Z českých zástupkyň už se do finiše dostala jen Adriana Jelínková, jež obsadila 45. pozici. Alena Labaštová, Elese Sommerová i 16letá debutantka Natali Anna Machytková vypadly. „Na začátku se mi jelo dobře. Ale pád docela bolel, celkem mě to vypnulo. Asi se mi sekly hrany o bránu a letěla jsem dopředu,“ popisovala Machytková.