Hlavní obsah

Fantastická Samková! Snowboardcrossařka vyhrála na olympijské trati úvodní závod zimy

28. 11. 2021 7:42

Snowboardcrossařka Eva Samková vyhrála na budoucí olympijské trati v čínském Secret Garden úvodní závod nového ročníku Světového poháru. Úřadující držitelka velkého glóbu tak oslavila osmnáctý triumf v seriálu. O medaile na hrách se v Secret Garden bude závodit v únoru.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Samková vyhrála na trati v čínském Secret GardenVideo: sntv

 
Článek

Osmadvacetiletá Samková ovládla na dlouhé trati suverénně čtvrtfinále i semifinále. Jen ve finále chvilku vedení ztratila, ale Charlotte Bankesovou z Británie vzápětí podjela v pravotočivé zatáčce a cílem projela první. Druhá skončila Bankesová a třetí byla Italka Michele Moioliová.

"Jsem unavená, opravdu unavená. Je to hodně dlouhé. Bylo to tvrdé, čekala jsem, že do mě půjdou. V té zatáčce to bylo těsné, ale věděla jsem, co dělat a jsem šťastná, že jsem vyhrála," řekla Samková po dojezdu. "Určitě je to povzbuzení. Byl to první závod a vím, jak jsem na tom. Cítím se dobře, ale je to pořád testovací závod pro olympiádu a na hrách to bude něco jiného."

Svěřenkyně trenéra Marka Jelínka se dostala na stupně vítězů v SP potřicáté. "Evka ukázala, že jsme se přes léto a podzim připravili dobře. Takticky jezdila velmi hezky, zvládla to dobře technicky, v každé jízdě měla malou chybičku na startu, ale i tak zvítězila. Evka se může ještě v pár věcech zlepšit, ale na sezonu se těším, protože začátek byl famózní," prohlásil Jelínek.

Osmnáctým vavřínem se Samková v českých tabulkách vyrovnala běžci na lyžích Lukáši Bauerovi. Navíc napodobila biatlonistku Markétu Davidovou, která v sobotu rovněž vyhrála první závod olympijské sezony na SP v Östersundu.

Další zastávkou Světového poháru snowboardcrossu byl měl být 9. až 11. prosince rakouský Montafon. Tým zatím nemá informace, že by v důsledku lockdownu kvůli covidu-19 měly nastat změny.

Úvodní závod SP ve snowboardcrossu v Secret Garden (Čína)
Muži
1. Hämmerle (Rak.)
2. Visintin (It.)
3. Baumgartner (USA)
4. Dusek (Rak.),...
34. Houser (ČR)
Ženy
1. Samková (ČR)
2. Bankesová (Brit.)
3. Moioliová (It.)
4. Zerkholdová (Rak.).

Reklama

Sdílejte článek