Geiger vybojoval v Ramsau první výhru v sezoně, Portyk byl 17.

Ramsau

Německý sdruženář Vinzenz Geiger vyhrál závod Světového poháru v Ramsau. K prvnímu vítězství v sezoně se propracoval ve finiši běžecké části, v níž těsně porazil lídra seriálu Jarla Magnuse Riibera z Norska. Český reprezentant Tomáš Portyk doběhl na 17. místě, což je jeho nejlepší výsledek v ročníku. Na 30. příčce v něm poprvé bodoval i Jan Vytrval.

Sdruženář Tomáš Portyk.

Sdruženáři v Rakousku závodili po třítýdenní pauze, protože předchozí zastávka SP v Lillehammeru byla kvůli koronaviru zrušena. Portyk do běhu startoval z 15. místa po skoku. V závěru desetikilometrové trati měl nejvíce sil ve sprintu skupinky, za Geigerem zaostal o 1:06,1 minuty. Jeho dosavadním maximem v sezoně bylo 23. místo z úvodního závodu v Ruce.

Vytrval, jenž prohrál ve fotofiniši o 29. příčku, byl zatím nejlépe třiatřicátý. Ondřej Pažout dnes obsadil 42. místo.

Riiber, jenž na konci listopadu úvodní dva závody ze tří ve Finsku vyhrál, kraloval na můstku, v běžecké části ale náskok neudržel. V polovině trati se na něho soupeři dotáhli a spurt pro sebe rozhodl Geiger. Třetí skončil ve vyrovnaném dojezdu domácí Lukas Greiderer.