Gruber vyhrál závod SP sdruženářů ve Val di Fiemme, Dvořák byl dvaatřicátý

Val di Fiemme

Rakušan Bernhard Gruber vyhrál závod Světového poháru v severské kombinaci ve Val di Fiemme a ukončil tak vítěznou sérii německého lídra seriálu Erica Frenzela. Nejlepší z Čechů Miroslav Dvořák obsadil v závodě, který italské zimní středisko převzalo po odřeknutí Liberce, 32. místo.

Rakouský sdruženář Bernhard Gruber.

Frenzel, který vyhrál pět závodů za sebou, byl po skoku devatenáctý a po skvělé stíhací jízdě doběhl na šestém místě. Upevnil si tak vedení v průběžném pořadí a v nedělním závodě může s předstihem oslavit zisk třetího křišťálového globu v řadě.

Dvaatřicetiletý Gruber figuroval po skoku na šestém místě a premiérové vítězství v sezóně vybojoval v běhu na 10 km s náskokem 7,8 sekundy před Janem Schmidem. Třetí skončil další Nor Jörgen Graabak.

Dvořák, jenž na můstku obsadil až 41. místo, zaostal za Gruberem na 32. místě o 2:46,2 minuty. Tomáš Slavík, který vybíhal ze 14. místa, skončil o další čtyři příčky za Dvořákem. Na vítěze ztratil 3:23,7 minuty.