Italka Brignoneová vyhrála v obří slalom SP v Kronplatzu

Italka Federica Brignoneová vyhrála před domácími fanoušky v Kronplatzu obří slalom Světového poháru a oslavila třetí triumf v seriálu v kariéře. Ve druhém kole uhájila první místo z úvodní jízdy a za sebou udržela vedoucí ženu disciplíny Tessu Worleyovou. Francouzka ztratila v generálce před mistrovstvím světa 55 setin sekundy. Třetí zůstala další Italka Marta Bassinová.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

V Kronplatzu triumfovala Italka BrignoneováVideo: sntv

Šestadvacetiletá Brignoneová se dalšího triumfu ve Světovém poháru dočkala téměř po roce. Vloni v únoru ovládla superobří slalom v Soldeu v Andoře, premiérové vítězství vybojovala v roce 2015 v obřím slalomu v Söldenu.

Jedno prvenství jí chybí k tomu, aby vyrovnala bilanci své matky. Maria Rosa Quariová vyhrála čtyři slalomy Světového poháru v letech 1979 až 1983. "Je to nová trať a hodně mi pomohlo, že jsem tu trénovala. Poznala jsem všechny její záludnosti a dařilo se mi projíždět branky přesně tak, jak jsem chtěla," pochvalovala si Brignoneová.

Worleyová, která má v této sezóně na kontě tři vítězství v obřím slalomu, zvýšila v průběžném pořadí disciplíny náskok před Michaelou Shiffrinovou na 120 bodů. Američanka, jež vévodí celkovému hodnocení SP, se agresivní druhou jízdou posunula na pátou příčku za svou velkou soupeřku v boji o velký křišťálový glóbus Laru Gutovou. V celkovém pořadí snížila Švýcarka její náskok na 130 bodů.

Po prvním kole byla Shiffrinová devátá. "Druhá jízda byla rozhodně lepší, ale strašně jsem bojovala s přilnavostí. Bylo to opravdu bizarní, protože ještě nikdy jsem neměla takový pocit nejistoty na hranách," uvedla americká lyžařka, jež si vylepšila náladu i výsledek v druhém kole, které stavěl její trenér Mike Day. "Použili jsme stejné nastavení i vše ostatní, co na tomhle sněhu normálně funguje, ale z nějakého důvodu to bylo od první brány úplně vedle. Takže páté místo je docela dobré," dodala k problémům s materiálem Shiffrinová.

Jediná česká závodnice na startu Kateřina Pauláthová první jízdu nedokončila.