Jakš a Moravcová vyhráli mistrovské závody s hromadným startem

Nové Město na Moravě

Lyžaři Martin Jakš a Klára Moravcová získali v Novém Městě na Moravě domácí tituly v závodech klasickou technikou s hromadným startem. Oba zvítězili zcela suverénně. Jakš doběhl do cíle závodu na 30 kilometrů s náskokem půldruhé minuty před Miroslavem Ryplem. Moravcová měla při absenci české jedničky Evy Vrabcové-Nývltové v cíli závodu na 15 km náskok 82 sekund před juniorkou Annou Sixtovou.

Titul mistra ČR v běhu na lyžích získal Martin Jakš z Dukly Liberec.

Vzhledem k obtížným sněhovým podmínkám kroužili ve Vysočina Areně muži pouze na 3,75 km dlouhém okruhu. Už po prvním kole diktovala tempo sedmičlenná skupinka, v níž se udržel s šesti běžci Dukly Liberec pouze Adam Fellner z Jeseníku.

Po polovině závodu už měl Jakš před soupeři dvacetisekundový náskok. "Držel jsem si své tempo. Cítil jsem se v pohodě. Nečekal jsem, že zvítězím s tak velkým náskokem," uvedl Jakš.

Moravcová ujela soupeřkám hned po startu. Jen chvíli s ní držela krok juniorka Sixtová.

V neděli je od 10:00 v Novém Městě na programu závěrečný závod štafet.