Janda korunoval vítězství v GP další výhrou v Hakubě

HAKUBA

Skokan na lyžích Jakub Janda vyhrál nedělní poslední závod Grand Prix v japonské Hakubě a jen potvrdil své celkové vítězství v letním seriálu. Český reprezentant zopakoval svůj sobotní triumf, o druhé místo se podělili Rakušané Wolfgang Loitzl a Thomas Morgenstern.

Jakub Janda

Janda vyhrál v Grand Prix polovinu z osmi závodů a pouze dvakrát mu uniklo medailové umístění. V konečném pořadí má náskok 136 bodů před Loitzlem. Výborně si vedl také Jan Matura, který dnes skončil šestý a stejná pozice mu patří v celkové klasifikaci. Bodovali také jedenáctý Antonín Hájek a jednadvacátý Jan Mazoch.

"Ještě dva týdny před začátkem letní sezóny bych tomu nevěřil. Měl jsem krizi, moc mi to na můstku nešlo. Naštěstí se to obrátilo," řekl Janda deníku Sport po sobotním vítězství. V dnešním závodu předvedl suverénně nejdelší skoky v obou kolech - 128 a 130,5 metru.

Díky úspěchům v letním seriálu si polepšil také finančně, i když prémie v Grand Prix jsou výrazně nižší než v zimě. Celkem Janda vydělal přes půl miliónu korun.

Hlavní sezóna s vrcholem v podobě olympijských her v Turíně začne koncem listopadu úvodními závody Světového poháru ve finském Kuusamu.