Jelínková obsadila v obřím slalomu v Jasné 28. místo, vyhrála Hectorová

Česká lyžařka Adriana Jelínková obsadila v obřím slalomu Světového poháru v Jasné 28. místo. Rodačka z Brna, která do loňského července reprezentovala Nizozemsko, uhájila v tatranském zimním středisku postavení po úvodní jízdě a potřetí v sezoně bodovala. Vyhrála suverénní Švédka Sara Hectorová před Mikaelou Shiffrinovou z USA.

Česká lyžařka Adriana Jelínková v akci

Nešťastně skončil závod pro domácí favoritku Petru Vlhovou. Olympijská šampionka ve slalomu chybovala na zledovatělé trati už v deváté brance 1. kola a po pádu skončila až v ochranných sítích. Ze sjezdovky ji záchranáři po několikaminutovém ošetření odvezli na saních a poté ji přepravili vrtulníkem do Ružomberku. Vyšetření v tamní nemocnici odhalilo poškozené vazy v pravém koleně a její tým posléze na tiskové konferenci oznámil, že pro mistryni světa v obřím slalomu z roku 2019 skončila sezona.

Hectorová se s náročnými podmínkami nejlépe popasovala už v prvním kole. Úřadující olympijská vítězka vedla před Shiffrinovou o rovnou sekundu a ve finále svůj náskok před vedoucí ženou průběžného pořadí SP zvýšila o dalších 52 setin. Třetí místo udržela Alice Robinsonová z Nového Zélandu, která za vítězkou zaostala v součtu o 2,71 sekundy.

„Bylo to úžasné. Sníh byl skvělý, úžasný závod. Ráno jsem byla hodně nervózní, měla jsem toho poslední dobou spoustu k přemýšlení, ale dnešek byl prostě bláznivý,“ radovala se v cíli Hectorová z pátého vítězství v SP v kariéře. Na další úspěch v seriálu čekala dva roky.

Jelínková na tvrdé trati, která především v úvodním kole dělala řadě lyžařek problémy, ztratila na Hectorovou 8,61 sekundy.

Absolutním fiaskem skončil závod pro Rakušanky. Ve druhém kole jízdu nedokončila ani poslední zástupkyně alpské velmoci Ricarda Haaserová a Rakousko nemělo poprvé od 13. března 1985 na bodovaných pozicích v obřím slalomu SP žádnou zástupkyni.

Vedení v průběžném hodnocení disciplíny se ujala dnes šestá Lara Gutová-Behramiová. Švýcarka v čele vystřídala Italku Federicu Brignoneovou, která se startovním číslem jedna skončila po pádu hned v úvodní jízdě.