Kobajaši vyhrál závod SP skokanů v Ruce, vedení v seriálu uhájil Geiger

Japonský skokan na lyžích Rjoju Kobajaši vyhrál závod Světového poháru v Ruce. Díky vydařenému pokusu ve větrném finále odsunul na druhou příčku Anžeho Lanišeka, který se ani tentokrát premiérové výhry v seriálu nedočkal. Vedení v průběžném pořadí SP uhájil dnes pátý Němec Karl Geiger.

Japonec Rjoju Kobajaši vyhrál závod Světového poháru v Ruce.

Kobajaši si vynahradil zklamání po diskvalifikaci v kvalifikaci předchozího závodu v Nižním Tagilu. Po prvním kole figuroval s pokusem dlouhým 138,5 metru na druhém místě, pak ale předvedl skok dne 143 metrů a Lanišeka porazil o 5,6 bodu. Třetí skončil Němec Markus Eisenbichler.

Geiger, jenž v úvodních závodech v Rusku vybojoval první a druhé místo, vede před Kobajašim o 45 bodů. Dosud druhý Nor Halvor Egner Granerud, jenž vyhrál druhý závod sezony, tentokrát na můstku po pokažené páteční kvalifikaci chyběl a klesl na třetí příčku. Tři různé vítěze v úvodních třech závodech měl Světový pohár skokanů naposledy v sezoně 2017/18.

Do závodu se nekvalifikovali ani čeští skokani Čestmír Kožíšek a Viktor Polášek. Další příležitost budou mít ve Finsku v neděli.