Skokan Geiger vyhrál i druhý závod SP v Klingenthalu, Koudelka nebodoval

Skokan na lyžích Karl Geiger vyhrál i druhý závod Světového poháru v Klingenthalu. Na můstku, kde až do jeho sobotního triumfu žádný německý reprezentant nikdy nezvítězil, přidal 15. výhru v kariéře. Na stupně vítězů ho doprovodili Švýcar Gregor Deschwander a krajan Andreas Wellinger, kteří se na medailové pozice vyšvihli díky shodným pokusům 146,5 metru, jimiž ve 2. kole vyrovnali rekord můstku.

Roman Koudelka

Roman Koudelka obsadil 42. místo a prvních bodů v sezoně se nedočkal. Český reprezentant v soutěži nezopakoval pokus 124 metrů z kvalifikace a se skokem dlouhým 120,5 m z prvního kola nepostoupil.

Geiger vedl stejně jako v sobotu už po prvním kole a ve finále pozici uhájil. Na skok 141 m navázal navzdory dlouhému čekání na přijatelné podmínky pokusem o půl metru delším. Před Deschwandenem, který byl po prvním kole šestý, vyhrál o 4,3 bodu, v polovině závodu sedmý Wellinger ztratil o dalšího půl bodu víc.

Vedení v průběžném hodnocení SP uhájil Stefan Kraft. Rakušan, který se po triumfech v úvodních čtyřech závodech musel v sobotu poprvé v sezoně spokojit se druhým místem, tentokrát skončil devátý.