Hlavní obsah

Ledecká byla pátá v tréninku na finále SP

15. 3. 2022 12:49

Ester Ledecká skončila pátá v druhém a závěrečném tréninku na středeční sjezd finále Světového poháru. Na svazích ve Francii, kde se rychlostní disciplíny uskuteční v Courchevelu a technické v Méribelu, se rozhodne o celkových vítězích seriálu. Ve hře jsou i některé z malých křišťálových glóbů za jednotlivé disciplíny.

Foto: Marco Trovati, ČTK/AP

Česká lyžařka Ester Ledecká během tréninku na finále SP ve sjezduFoto: Marco Trovati, ČTK/AP

Článek

Česká hvězda Ledecká se představí ve středečním sjezdu, v kterém bude patřit k favoritkám a může útočit na konečné třetí místo v disciplíně. Ledecká nastoupí i ve čtvrtečním superobřím slalomu, účast v sobotním slalomu si vybojovala Martina Dubovská.

Největší pozornost se soustředí na boj o celkové prvenství mezi ženami. Čerstvě sedmadvacetiletá Mikaela Shiffrinová vede o 55 bodů před obhájkyní Petrou Vlhovou ze Slovenska. Pro Američanku hraje fakt, že umí lépe rychlostní disciplíny, což mimo jiné naznačila výhrou v druhém tréninku sjezdu, a v hodnocení super-G je průběžně čtvrtá. Vlhová je v poslední době o něco lepší ve slalomu a obřím slalomu, ale Shiffrinová o tolik nezaostává.

Ve sjezdu má na dosah třetí malý glóbus Italka Sofia Goggiaová, která má náskok 75 bodů před olympijskou vítězkou Corinne Suterovou ze Švýcarska. Napínavý bude boj v obřím slalomu, v kterém vede Sara Hectorová ze Švédska jen o pět bodů před Francouzkou Tessou Worleyovou. Teoretickou šanci mají ještě i Shiffrinová (odstup 51 bodů) a Vlhová (91).

Olympijská vítězka ve slalomu Vlhová už s předstihem ovládla hodnocení právě nejtočivější disciplíny, superobří slalom vyhrála italská lyžařka Federica Brignoneová.

Mezi muži je blízko premiérovému celkovému triumfu Marco Odermatt. Švýcar, už král pořadí obřího slalomu, má náskok 329 bodů před Aleksanderem Aamodtem Kildem z Norska.

Přítel Shiffrinové Kilde už má jistý glóbus za superobří slalom a bojuje o další ve sjezdu, v kterém vede o 23 bodů před Švýcarem Beatem Feuzem. Ve slalomu je v čele Nor Henrik Kristoffersen o 48 bodů před krajanem Lucasem Braathenem, Němec Linus Strasser ztrácí 64 bodů.

Ve finále Světového poháru bere vítěz tradičně sto bodů, ale bodované příčky jsou jen do patnáctého místa, za které je šestnáct bodů.

Druhý trénink na sjezd na finále SP lyžařek v Courchevelu (Francie):
1. Shiffrinová (USA) 1:27,39
2. C. Suterová (Švýc.) -0,75
3. Miradoliová (Fr.) -0,94
...5. Ledecká (ČR) -1,01.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články