Hlavní obsah

Ledecká ve Svatém Antonu skončila těsně čtvrtá

9. 1. 2021 10:45Aktualizováno 9. 1. 2021 14:50

Ester Ledecká má za sebou svou účast ve sjezdu ve Svatém Antonu, v průběžném pořadí se zařadila na druhé místo za Italku Sofii Goggiovoum hned v další jízdě se však před ní dostala na druhé místo Rakušanka Tamara Tipplerová, z pódiového umístění ji pak vytlačila Breezy Johnsonová. Američanka se umístila na třetím místě jen s šestisetinovým náskokem před Ledeckou.

Foto: Marco Trovati, ČTK/AP

Ester Ledecká na trati sjezdu ve Svatém Antonu těsně nedosáhla na pódiové umístění.Foto: Marco Trovati, ČTK/AP

Článek

Ledecká se na závod naladila nejrychlejším časem v pátečním tréninku. "Nebyla to tak dobrá jízda," uvedla po prohlídce trati před závodem pro laola1.at.

Na trať se vydala jako devátá a v prvních dvou třetinách zaostávala za Goggiaovou jen mírně, sjezdovkou pojmenovanou po trojnásobném mistru světa Karlu Schranzovi se řítila rychlostí 121,1 km/h. V závěru měla dvakrát o něco delší výjezd z branky a v cíli za Italkou zaostala o 1,10 vteřiny (29,30 metru).

"Posouvám se dopředu a to je vždycky dobré znamení. Ta jízda nebyla moc dobrá, takže když jsem schopná s takovou jízdou být čtvrtá, tak to je dobré," řekla Ledecká v cíli Radiožurnálu. "Nebyla jsem až tak aktivní, jak jsem chtěla. Ale podala jsem své maximum a s výsledkem jsem spokojená," dodala česká závodnice, která patří mezi elitu i na snowboardu.

Po dojezdu byla Ledecká druhá před Švýcarkou Corinne Suterovou. Vzápětí se před dvojnásobnou olympijskou vítězku dostala domácí Tamara Tipplerová a ze stupňů českou závodnici odsunula o šest setin rychlejší Američanka Breezy Johnsonová.

Trenér je spokojený

"Jsem spokojen. Škoda, že Ester nevydržela tempo z horní části, kterou projela perfektně. Pak se jednou nedostala k bráně a ztrácela. Jsme samozřejmě trošku zklamaní z brambory, ale musíme být na zemi, pokračovat dál v práci a snad to cinkne příště," řekl trenér Ledecké Tomáš Bank v České televizi.

Foto: Giovanni Auletta, ČTK/AP

Ester Ledecká v cíli sjezdu ve Svatém Antonu.Foto: Giovanni Auletta, ČTK/AP

Pětadvacetiletá Ledecká skončila čtvrtá ve sjezdu podruhé v kariéře. Na stupně vítězek se protlačila v této disciplíně ve Světovém poháru dvakrát, triumf si připsala v kanadském Lake Louise v prosinci 2019 a loni v únoru dojela třetí v německém Ga-Pa.

Goggiaová navázala na triumf z Val d'Isére a vyhrála skoro o vteřinu před Tipplerovou. Boj o další pořadí byl už nadmíru vyrovnaný, od druhého do sedmého místa dělily závodnice dvě desetiny. Ledecká skončila čtvrtá jen o pět setin před překvapením závodu Laurou Pirovanovou z Itálie.

V hodnocení sjezdu je Ledecká pátá společně se Slovinkou Ilkou Štuhecovou a v celkovém pořadí seriálu SP je desátá.

V sobotu je v rakouském středisku na pořadu superobří slalom, v kterém Ledecká zkusí navázat na svůj předvánoční triumf ve Val d'Isére.

SP ve sjezdovém lyžování ve Svatém Antonu (Rakousko):
Ženy - sjezd:
1. Goggiaová (It.) 1:24,06,
2. Tipplerová (Rak.) -0,96,
3. Johnsonová (USA) -1,04,
4. Ledecká (ČR) -1,10,
5. Pirovanová (It.) -1,15,
6. Štuhecová (Slovin.) a C. Suterová (Švýc.) obě -1,16,
8. Curtoniová (It.) a Gutová-Behramiová (Švýc.) obě -1,34,
10. Weidleová (Něm.) -1,48.
Průběžné pořadí sjezdu (po 3 z 8 závodů):
1. Goggiaová 280 b.,
2. C. Suterová 220,
3. Johnsonová 180,
4. Tipplerová 127,
5. Ledecká a Štuhecová obě 126.
Průběžné pořadí SP (po 12 z 33 závodů):
1. Vlhová (SR) 637,
2. Gisinová (Švýc.) 498,
3. Goggiaová 402,
4. Shiffrinová (USA) 385,
5. Liensbergerová (Rak.) 380,
6. Bassinová (It.) 343,
...10. Ledecká 237,
36. Dubovská (ČR) 71.

Reklama

Sdílejte článek
ČT sport Cortina d'Ampezzo - sjezd žen zítra 10 : 00
20220122T10 : 00:00+0100
Cortina d'Ampezzo - sjezd žen
Cortina d'Ampezzo - sjezd žen
Cortina d'Ampezzo - sjezd žen