Lyžařce Jelínkové v Kranjske Goře těsně utekl postup do 2. kola obřího slalomu

Česká lyžařka Adriana Jelínková v prvním kole obřího slalomu v Kranjske Goře obsadila 31. místo a do druhé části závodu Světového poháru těsně nepostoupila. V čele je Slovenka Petra Vlhová.

Česká lyžařka Adriana Jelínková v akci

Jelínková zajela čas 59,51 sekundy a postup do druhého kola jí utekl o jediné místo. Za třicátou Elisovou Platinovou z Itálie zaostala o 29 setin a nenaváže na prosincová vystoupení v Lienzu a Tremblantu, kde bodovala.

Vlhová díky času 56,55 do druhého kola, které začne ve 12:30, vstoupí s náskokem dvou setin před Federicou Brignoneovou z Itálie. Třetí byla v prvním kole s odstupem 15 setin Švýcarka Lara Gutová-Behramiová, vedoucí žena Světového poháru Američanka Mikaela Shiffrinová skončila se ztrátou 98 setin sedmá.