Lyžaři Janatová a Novák uspěli na SP v Lahti v kvalifikaci sprintu

Běžci na lyžích Kateřina Janatová a Michal Novák postoupili na Světovém poháru v Lahti do vyřazovacích jízd sprintu volnou technikou. Oba obsadili v ranních kvalifikacích shodně 25. místa. Další čeští reprezentanti se ve Finsku do finálové třicítky nevešli.

Kateřina Janatová na ilustračním snímku

Terezu Beranovou dělily na 33. místě od postupu tři desetiny sekundy, Barbora Antošová obsadila 50. místo. Jiří Tuž, jenž ve Světovém poháru ve Finsku debutuje, byl klasifikován na 47. příčce.

Ženskou kvalifikaci ovládly Švédky v čele s Jonnou Sundlingovou, druhá byla vedoucí závodnice sprinterského hodnocení seriálu Linn Svahnová. Nejrychlejší čas mezi muži zajel norský favorit Johannes Hösflot Klaebo.

Čtvrtfinálové rozjížďky jsou v Lahti na programu od 11:45.