Ledecké se reparát v Lake Louise nezdařil, po chybách spadla do třetí desítky

Lyžařce Ester Ledecké nevyšel druhý sjezd Světového poháru v Lake Louise. Po dvanáctém místě v pátečním závodu si v sobotu ještě pohoršila a skončila dvaadvacátá. Znovu vyhrála italská suverénka Sofia Goggiaová.

Ester Ledecká na trati sjezdu v Lake Louise.

Ledecká v roce 2019 sjezd v Lake Lousie vyhrála, v pátek ale neudržela ideální stopu a zaostala o 2,39 sekundy za jasnou vítězkou Goggiaovou. "Podívám se, kde jel kdo nejrychleji. Srovnáme to, zjistíme, kde jsem udělala chyby, který mě stály tolik času a udělám vše, abych to opravila," plánovala česká závodnice po závodu.

Ideální jízdu ale olympijská vítězka z Pchjongčchangu nepředvedla ani dnes a na Italku ztratila 2,56 sekundy. "Mrzí mě to. Hlavně mě mrzí, že úplně nevím, proč se to stalo, proč mám takovou obrovskou ztrátu. Musíme to s týmem vyřešit a zjistit, co se děje," řekla Ledecká v nahrávce pro média.

V drobném sněžení a za horší viditelnosti udělala Ledecká drobnou chybu po startu. Větší problém přišel v odkloněné pravotočivé zatáčce. Lehce se přetočila a ztratila rychlost, která vítězce sjezdu v Lake Louise z roku 2019 chyběla ve zbytku závodu. V cíli zaostala za Goggiaovou o 2,56 vteřiny, což na trati dlouhé 3052 metrů znamenalo rozdíl 70 metrů.

Podle mezičasů si všimla, že kromě chyby ztrácela nejvíc ke konci na rovině. "Najela jsem líp do prudké pasáže, byla jsem tam výš a mohla jsem si vzít víc rychlosti do roviny, což jsem si z nějakého důvodu nevzala," podivovala se. Roli mohou hrát lyže, o kterých už před Lake Louise říkala, že zatím hledá rychlé na sjezd. "Zatím to vypadá, že budeme muset testovat daleko víc párů. Zkusíme mezi svátky někam zajet, jestli bude čas, a snad najedeme nějaký dobrý," uvedla Ledecká.

Mimo dvacítku ve sjezdu Světového poháru skončila Ledecká naposledy loni v lednu v bulharském Bansku, kde po 32. místě nebodovala.

Olympijská šampionka a trojnásobná vítězka hodnocení sjezdu ve Světovém poháru Goggiaová dominovala i v horších podmínkách, i když tentokrát porazila Američanku Breezy Johnsonovou "jen" o 0,84 vteřiny, zatímco v pátek to bylo skoro o vteřinu a půl. Třetí dojela úřadující mistryně světa Corinne Suterová ze Švýcarka.

V Lake Louise ještě čeká závodnice v neděli od 18:30 superobří slalom. "Budu se snažit zajet nejlepší jízdu, co jsem schopna. To jsem udělala i dneska, ale bohužel se to nepovedlo. Uvidíme, jak to bude vypadat. Budu dělat maximum, abych byla rychlá," slíbila Ledecká.