Nilssonová opět utekla ve sprintu Norkám a má sedmý triumf sezóny

Otepää

Už sedmé vítězství v této sezóně Světového poháru v běhu na lyžích vybojovala Švédka Stina Nilssonová, která vyhrála sprint volnou technikou v Otepää. Mezi muži zvítězil poprvé v kariéře dvacetiletý Nor Johannes Höesflot Klaebo.

Běžkyně na lyžích Petra Nováková.

Ani jeden z trojice českých reprezentantů dnes v Estonsku neprošel kvalifikací. Nejblíže elitní třicítce byla Petra Nováková, která skončila na 33. místě. Možnost poprvé v sezóně bodovat jí unikla o 24 setin sekundy. Aleš Razým skončil jednašedesátý, Jan Bartoň ještě o deset příček níž.

Nilssonová a Klaebo ovládli již kvalifikaci. Třiadvacetiletá Švédka pak byla suverénní i ve všech třech vyřazovacích jízdách. Stejně jako při jejích předchozích třech sprinterských triumfech v sezóně za Nilssonovou ve finále doběhly Norky Maiken Caspersen Fallaová a Heidi Wengová, která nadále jasně vede Světový pohár.

Nilssonová sice nasbírala nejvíce vítězství, ale v průběžném pořadí je až čtvrtá. Nevede ani hodnocení sprintu, v němž na druhé příčce ztrácí před závěrečnými dvěma závody 141 bodů na Fallaovou.

Klaebo vrátil ve finále těsnou semifinálovou porážku krajanovi Finnu Haagenu Kroghovi. Premiérové vítězství ve Světovém poháru oslavil v osmém individuálním závodu v kariéře, ze sprintu má na kontě už dvě třetí místa. Za Kroghem doběhl Rus Sergej Usťugov. Na čtvrtém místě již se ztrátou skončil Ital Federico Pellegrino, který vede sprinterskou klasifikaci o 20 bodů před Klaebem.