Norský lyžař Klaebo vyhrál v Trondheimu i klasickou desítku, Fellner nebodoval

Norský lyžař Johannes Hösflot Klaebo vyhrál na Světovém poháru v Trondheimu po skiatlonu i závod na 10 kilometrů klasickou technikou. Adam Fellner obsadil nebodované 56. místo, Michal Novák po sobotní 16. pozici nestartoval.

Norský lyžař Johannes Hosflot Klaebo

Závod žen bez české účasti vyhrála Němka Victoria Carlová, která se prvního triumfu v SP dočkala v 28 letech. Olympijská vítězka v týmovém sprintu měla bezmála dvacetisekundový náskok před Rosií Brennanovou, první místo v průběžném pořadí udržela její americká krajanka Jessie Digginsová.

Norští běžci závodu kralovali, do první sedmičky se jich vešlo šest. Druhý byl se ztrátou 18 sekund Paal Golberg, třetí Henrik Dönnestad se v 27 letech prosadil na medailové pozice v SP poprvé.

Fellner doběhl v sobotním skiatlonu na 34. pozici a vylepšil si sezonní maximum. Dnes na Klaeba ztratil dvě minuty a devět vteřin, od bodované padesátky ho dělilo více než čtvrt minuty. Domácí lyžař zvítězil počtvrté v sezoně a v čele SP vystřídal krajana Haralda Östberga Amundsena.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.