Portyk si v Ruce vylepšil sezonní maximum na 25. místo, vyhrál opět Riiber

Sdruženář Tomáš Portyk uzavřel první zastávku Světového poháru v Ruce 25. místem a dosud nejlepším výsledkem v sezoně navázal na předchozí 27. a 28. příčku. Z vítězství se ve Finsku po sobotní pauze opět radoval norský suverén Jarl Magnus Riiber.

Jarl Magnus Riiber po vítězného vstupu do sezony.

Kvůli silnému větru se dopoledne nemohla uskutečnit úvodní skokanská část, do běhu tak sdruženáři odstartovali podle výsledků čtvrtečního provizorního kola. Portyk na desetikilometrovou trať vyrazil z 18. místa a na rozdíl od soboty, kdy byl po skoku devátý, ztratil jen sedm pozic. Za vítězem zaostal o 3:49,1 minuty.

Druhý český reprezentant Ondřej Pažout obsadil 43. místo s odstupem 6:48,6. Jan Vytrval v mrazivých podmínkách do běžecké části nenastoupil.

Vítěz úvodního závodu sezony Riiber si druhou výhrou vynahradil zklamání ze soboty, kdy po diskvalifikaci kvůli nevyhovující kombinéze nemohl závodit. Druhého Rakušana Johannese Lampartera porazil o 12,4 sekundy, do sbírky přidal 38. triumf v kariéře a opět se ujal vedení v průběžném pořadí seriálu.