Obří slalom v Lienzu vyhrála Italka Brignoneová

Lienz

Obří slalom v rakouském Lienzu vyhrála italská lyžařka Federica Brignoneová a připsala si první vítězství v sezóně. Druhá skončila Němka Viktoria Rebensburgová, třetí dojela vedoucí žena Světového poháru Mikaela Shiffrinová ze Spojených států amerických.

Italka Federica Brignoneová na trati obřího slalomu v Lienzu.

Sedmadvacetiletá Brignoneová dosáhla výhry díky výborné druhé jízdě ze čtvrtého místa po prvním kole. Vicemistryně světa z roku 2011 vybojovala šesté vítězství v kariéře, z toho čtvrté v obřím slalomu.

Nejlepší lyžařky dělily v Lienzu malé rozestupy, ženy na stupních vítězů necelá desetina sekundy. Rebensburgové, jež po prvním kole vedla, uniklo třetí vítězství ve čtvrtém obřím slalomu v sezóně o pouhé čtyři setiny. O dalších 0,04 sekundy zpět byla Shiffrinová, která vyhrála v Lienzu čtvrteční slalom a útočila na čtvrté pohárové vítězství za sebou.

I tak má dvaadvacetiletá americká hvězda v čele průběžného pořadí SP luxusní náskok 371 bodů před Rebensburgovou. V hodnocení obřího slalomu je pořadí opačné.

Jediná Češka na startu Kateřina Pauláthová stejně jako ve čtvrtečním slalomu nedokončila první kolo.

Světový pohár pokračuje hned na Nový rok paralelním slalomem v Oslu.