Hlavní obsah

Obrovská úleva. Snowboardkrosařka Adamczyková je po pádu v Cortině v pořádku

5. 2. 2023 11:56

Snowboardcrossařka Eva Adamczyková vyvázla ze sobotního pádu v Cortině d'Ampezzo bez následků a může pokračovat v přípravě na mistrovství světa, kde bude obhajovat předloňský bronz. Olympijská vítězka ze Soči 2014 v závodní generálce na šampionát nedokončila úvodní vyřazovací jízdu, ve které se dlouho držela na postupové druhé pozici. Po kontaktu s prknem soupeřky jedoucí před ní skončila na zemi a v závodě byla klasifikována jako patnáctá.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Snowboardistka Eva Samková a její kůň Pepin. Fotografie byla pořízena 10. října 2021 v Lišicích pro Olympijský magazín k ZOH 2022.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

"Na závod se nám změnily podmínky, jelo to rychleji, než jsem čekala. Přeletěla jsem první double, mezi první a druhou klopkou jsem byla dlouhá a dopadla jsem Faye (Guliniové) přímo na snowboard. Hned mi to podklouzlo a už jsem si tam jen tak sedla. Naštěstí se mi nic nestalo," citoval Adamczykovou svazový web.

Na zmrzlé trati nicméně neměla dobrý pocit. "V tréninku to vypadalo, že to je pomalejší oproti včerejšku (páteční kvalifikaci), takže jsme se musely odrážet na prvních doublech, a jak byla trať zmrzlá a leskla se, tak se člověk necítil nejlíp," konstatovala devětadvacetiletá exmistryně světa.

Adamczykové se více než měsíc od posledního pohárového závodu nepodařilo pokračovat ve výsledkovém vzestupu. Už v páteční kvalifikaci musela poprvé absolvovat dvě kola a do vyřazovacích bojů prošla jako dvanáctá. Při čtvrtém startu v sezoně, v níž se na snowboard vrátila po vážném zranění obou nohou, nakonec vybojovala nejhorší výsledek. V úvodním závodě ročníku v Les Deux Alpes byla rovněž po čtvrtfinálovém vyřazení dvanáctá, v polovině prosince pak v Cervinii nejprve skončila pátá po vítězství v malém finále a v dalším závodě tam obsadila čtvrté místo v závěrečné jízdě o medaile.

Příští závod SP je na programu až v březnu v Sierra Nevadě, 19. února začne mistrovství světa v gruzínském Bakuriani. Čeští snowboardcrossaři se na něj budou připravovat nejdříve na Dolní Moravě. "Poté s největší pravděpodobností zamíříme do San Pellegrina," řekl trenér Marek Jelínek.

Závodní generálka podle něj byla nezvyklá vzhledem k podmínkám. "Trať byla ledová. V tak zmrzlé trati jsme nejeli už hodně let, možná si ani nepamatuji, kdy naposledy jsme na takové trati jeli. Bylo tam hodně pádů, pár zranění a jsem opravdu rád, že to čeští závodníci přežili ve zdraví," konstatoval Jelínek.

Reklama

Související témata: