Odpočatá Shiffrinová vyhrála i obří slalom v Courchevelu

Courchevel

Už šestý triumf v sezoně Světového poháru a 49. v kariéře vybojovala americká lyžařka Mikaela Shiffrinová v obřím slalomu v Courchevelu. Opět ji nezastavila žádná ze soupeřek, ani sněžení, ani špatná viditelnost. Po krátké pauze kvůli odpočinku a tréninku vyhrála čtvrtý závod v řadě.

Americká lyžařská hvězda Mikaela Shiffrinová v cíli obřího slalomu Světového poháru ve francouzském Courchevelu.

Teprve třiadvacetiletá lyžařka má už před Vánoci náskok 422 bodů v čele seriálu a drtí konkurenci v cestě za třetím velkým křišťálovým glóbem v řadě. Po slalomech v Levi, Killingtonu, paralelním závodu ve Svatém Mořici a dvou vyhraných super-G se dnes dočkala i v obřím slalomu.

"Byla téměř nulová viditelnost a trať technicky náročná. Bylo potřeba bojovat, protože rozdíly byly hodně malé. Navíc jsme jely hodně krátkou jízdu, spíš takový sprint," řekla Shiffrinová.

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová na trati.

Marco Tacca

Po prvním kole jí patřilo druhé místo se ztrátou pouhých osmi setin sekundy na německou specialistku Viktorii Rebensburgovou, ale v součtu obou jízd ji porazila o 14 setin. Třetí byla francouzská mistryně světa Tessa Worleyová.

České reprezentantce Gabriela Capové se jízda nepovedla a na další body v sezoně nedosáhla. V prvním kole ztratila na nejrychlejší propastných téměř šest sekund (5,84) a figuruje na konci výsledkové listiny na 54. místě. V této zimě Capová zatím bodovala díky 19. příčce ve slalomu před měsícem v Killingtonu, v obřím slalomu dosud nikdy.