Hlavní obsah

Organizační výbor nezaplatil 21 miliónů za dopravu při MS lyžařů

2. 7. 2009 16:00

Organizační výbor světového šampionátu v klasickém lyžování v Liberci zatím nezaplatil 21 miliónů korun Dopravnímu podniku města Liberce (DPML) za zajištění dopravy v průběhu šampionátu. Splatnost faktury přitom vypršela minulý týden. Podnik se zatím žalobu podat nechystá, příští týden chce jeho vedení jednat s organizátory o splátkovém kalendáři. ČTK o tom informoval ředitel podniku Jiří Veselka.

Článek

Dopravní podnik nasadil do zajištění městské dopravy v době šampionátu všech 118 autobusů a 67 tramvají, které vlastní. Dopravu ve městě navíc posílilo 16 autobusů i s řidiči z Jablonce nad Nisou a Mladé Boleslavi. Od 16. února do 1. března platil ve městě nový jízdní řád, městská doprava byla zdarma a autobusy a tramvaje jezdily mnohem častěji. Nezaplacená faktura představuje zhruba pět procent ročních výnosů podniku.

Dopravní podnik není jediný, kdo zatím nedostal zaplaceno. Organizátoři dluží také 8,75 miliónu korun Technické univerzitě za pronájem vysokoškolských kolejí a tamní menzy. "Máme připravenou žalobu, ale zatím s jejím podáním vyčkáváme," řekla dnes ČTK mluvčí univerzity Jaroslava Kočárková.

Prezidentka organizačního výboru Kateřina Neumannová před týdnem v Liberci odhadla dluhy vůči dodavatelům na 70 až 100 miliónů korun. Výbor počítal s rozpočtem kolem 594 miliónů, náklady však byly nakonec o 30 miliónů vyšší a příjmy o 86 miliónů nižší. Jen silná koruna vůči euru připravila organizátory o 35 miliónů korun v příjmech.

Ze státního, městského a krajského rozpočtu putovaly na únorový šampionát více než dvě miliardy korun. Jeho financování má na žádost ministerstva školství prověřit finanční úřad.

Reklama

Sdílejte článek