Pärsonová po double z Mořice vede, Záhrobská v super-G bodovala

SVATÝ MOŘIC

Po víkendových závodech v rychlostních disciplínách se švédská hvězda Anja Pärsonová probojovala do čela Světového poháru. Zkušená lyžařka ve Svatém Mořici ukořistila double, neboť po sobotním sjezdu vyhrála i nedělní super-G, a předstihla v čele dvě rakouské slalomářky. Další specialistka na točivé disciplíny Šárka Záhrobská bodovala v superobřím slalomu 22. místem.

Mistryně světa Pärsonová v úvodu sezóny paběrkovala, ale v Mořici se razantně vrátila do bojů o velký křišťálový glóbus, který už získala v letech 2004 a 2005. I v neděli vyhrála velmi těsně, s náskokem pouhých čtyř setin sekundy před Kanaďankou Emily Brydonovou, a posedmatřicáté si vychutnala triumf v SP. Třetí místo patří ostřílené Rakušance Renate Götschlové.

Záhrobská měla před odjezdem do Švýcarska problémy se zatoulanou výstrojí, která se zdržela při návratu z amerického turné, ale nakonec speciální závodní lyže pro super-G dorazily do Prahy včas. I podruhé v této disciplíně v sezóně bodovala. Před dvěma týdny v Kanadě se poprvé dokázala prosadit do první patnáctky, i v neděli ale měla ztrátu na vítězku stejnou - jen zhruba 1,3 vteřiny.

Její reprezentační kolegyně Lucie Hrstková obsadila 43. místo ze šedesátičlenného startovního pole.

Výsledky - super-G:
1. Pärsonová (Švéd.) 1:15,06, 2. Brydonová (Kan.) -0,04, 3. Götschlová -0,22, 4. Görglová (obě Rak.) -0,23, 5. Rieschová (Něm.) -0,24, 6. Hospová (Rak.) -0,27, 7. Stygerová (Švýc.) -0,32, 8. Mazeová (Slovin.) -0,37, 9. Martina Schildová (Švýc.) -0,42, 10. Janyková (Kan.) a Mancusová (USA) obě -0,51, ...22. Záhrobská -1,31, 43. Hrstková (obě ČR) -2,59.