Po Gutové přijdou o závody SP kvůli covidu i další hvězdy

Po švýcarské hvězdě Laře Gutové-Behramiové přijdou o nejbližší závody Světového poháru lyžařek kvůli pozitivnímu testu na covid také rakouská mistryně světa Katharina Liensbergerová a Novozélanďanka Alice Robinsonová. Obhájkyně malého křišťálového glóbu za slalom ani Robinsonová nestihnou minimálně úterní obří slalom.

Švýcarka Lara Gutová-Behramiová přijde o nejbližší závody Světového poháru lyžařek kvůli pozitivnímu testu na covid.

Liensbergerová získala na únorovém MS v Cortině d'Ampezzo dvě zlata, v olympijské sezoně byla v pohárovém seriálu nejlépe čtvrtá. Juniorská mistryně světa Robinsonová vyhrála v SP v kariéře tři závody, naposledy zajela životní čtvrté místo v super-G ve Svatém Mořici.

"Jsem v izolaci a v pořádku. Doufám, že se vrátím co nejdříve," napsala na instagramu dvacetiletá naděje Nového Zélandu pro únorové olympijské hry. V Courchevelu jsou na programu dva obří slalomy ve dvou dnech, před Silvestrem budou následovat obří slalom a slalom v Lienzu.