Polka Kowalczyková si doběhla v SP pro druhé vítězství po sobě

OTEPÄÄ

Polská lyžařka Justyna Kowalczyková vyhrála ve Světovém poháru druhý závod za sebou. V estonském Otepää v sobotu v běhu na 10 kilometrů klasickou technikou deklasovala všechny soupeřky. Vedoucí ženu seriálu Aino Kaisu Saarinenovou odsunula na druhé místo o 26 sekund. Třetí doběhla další Finka Virpi Kuitunenová, vítězka Tour de Ski ztratila na Kowalczykovou přes 46 sekund.

Česká reprezentantka Kamila Rajdlová získala jeden bod za 30. místo. Na polskou vítězku ztratila dvě minuty a 21 vteřin.

Kowalczyková potvrdila čtvrtým triumfem ve Světovém poháru v kariéře výbornou formu i po návratu z Vancouveru, kde v předolympijských závodech vyhrála skiatlon a byla druhá ve sprintu.

Předloni v Otepää vybojovala polská lyžařka své první vítězství mezi elitou. "Tohle je má nejoblíbenější trať. Je hodně těžká, ráda se s ní peru," uvedla Kowalczyková, která úspěchem oslavila pondělní 26. narozeniny. "Snažila jsem se běžet od začátku naplno a tahle taktika mi vyšla," libovala si Polka, jež vedla téměř celý závod.

Ve Světovém poháru se Kowalczyková posunula na třetí místo a ztrácí 104 body na vedoucí Saarinenovou, která zvýšila svůj náskok před druhou Kuitunenovou na 91 bodů. "V závěru se mi nepovedlo zrychlit, neukázala jsem svou skutečnou sílu. Mohlo to být lepší. Klasická desítka je moje nejlepší disciplína, ale Justyna dnes byla lepší," konstatovala Saarinenová.

Závod SP v běhu na lyžích v Otepää:
Ženy - 10 km klasicky: 1. Kowalczyková (Pol.) 26:25,6, 2. Saarinenová -26,2, 3. Kuitunenová (obě Fin.) -46,6, 4. Majdičová (Slovin.) -51,8, 5. Johaugová -58,0, 6. Björgenová (obě Nor.) -58,4, 7. Muranenová (Fin.) -1:08,1, 8. Kristoffersenová (Nor.) -1:11,1, 9. Kallaová (Švéd.) -1:16,2, 10. Sidkovová (Rus.) -1:21,4, ...30. Rajdlová (ČR) -2:21,2.