Portyk si v Ruce vyrovnal čtvrtým místem osobní maximum v SP

Ruka

Český sdruženář Tomáš Portyk v sobotu zahájil nový ročník Světového poháru ve finské Ruce čtvrtým místem a vyrovnal své osobní maximum v seriálu. Po skoku mu patřila šestá pozice a v běžecké části své umístění ještě vylepšil. Z vítězství se poprvé v kariéře radoval Rakušan Mario Seidl, který v běhu uhájil první místo z můstku.

Rakouský sdruženář Mario Seidl slaví triumf ve finské Ruce.

Portyk na startu desetikilometrové běžecké trati ztrácel na Seidla 1:43 minuty a od počátku se pohyboval ve skupině bojující o třetí až sedmé místo. Z ní na posledním mezičasu odskočil Němec Johannes Rydzek, Portyk pak ale závěrečný spurt o čtvrté místo s přehledem vyhrál.

Dvaadvacetiletý rodák z Jilemnice čtvrtou příčkou zopakoval své nejlepší umístění ze SP v Hakubě z letošního února.

Seidl, který na můstku v náročných větrných podmínkách suverénně zvítězil, vyběhl s náskokem 57 sekund před Jarlem Magnusem Riiberem a vedení v poklidném tempu uhájil. Nor sice postupně manko stahoval, v cíli byl ale o 16,5 sekundy později. Rydzek ztratil 1:08 minuty, Portyk zaostal o dalších 19,4 sekundy.

Další z českých reprezentantů Ondřej Pažout, který po skoku figuroval na 32. místě, si v běhu o šest míst pohoršil a nebodoval. Jan Vytrval udržel 42. příčku, Lukáš Daněk se posunul ze 49. a 44. místo.

Úvodní závod SP v severské kombinaci v Ruce (Finsko)