Přerušený závod sdruženářů v Ramsau vyhrál Tande

RAMSAU (Rakousko)

Norský sdruženář Petter Tande se radoval z vítězství ve dvoudenním závodu Světového poháru v Ramsau. V nedělní skokanské části, která musela být přeložena ze soboty kvůli špatnému počasí, mu vynesl prvenství nejdelší pokus dne - stometrový skok ve druhém kole. Tande byl po běhu na 10 kilometrů s hromadným startem až čtrnáctý a měl po přepočtu ztrátu skoro 18 bodů na vedoucího krajana Kristiana Hammera, na můstku ale dominoval.

Druhý skončil dvojnásobný mistr světa Ronny Ackermann z Německa, který jako jediný dokázal narušit nadvládu norských reprezentantů. Za ním se umístili Magnus Moan a vítěz sobotního běhu Hammer. Vedoucí muž průběžného pořadí Hannu Manninen z Finska skončil šestý, což je jeho nejhorší výsledek v sezoně. V čele pořadí má náskok ale bezpečný 131 bodů na Tandeho.

Už v sobotu skončil závod pro Ladislava Rygla. Kvůli potížím s lyžemi odstoupil v polovině trati, když se pohyboval kolem dvacátého místa. Podle trenéra Libora Foltmana ztrácel český sdruženář hlavně ve sjezdech. "Napadlo tady tři čtvrtě metru sněhu, podklad byl měkký a nové lyže jsme na takovém sněhu zatím neměli možnost otestovat. Nejelo mu to, z kopce mu soupeři ujížděli," řekl v sobotu Foltman ČTK.

Vedle Rygla nedokončil běh ani domácí Rakušan Felix Gottwald a přišel o druhé místo v celkovém hodnocení seriálu.

Už ve 12:00 začal v Ramsau sprinterský závod.

Výsledky:
1. Tande (Nor.) 251,5 bodu, 2. Ackermann (Něm.) 241,0, 3. Moan 237,0, 4. Hammer (oba Nor.) 235,0, 5. Bieler (Rak.) 231,5, 6. Manninen (Fin.) 230,2, 7. Stecher 227,5, 8. Denifl (oba Rak.) 226,5, 9. Takahaši (Jap.) 223,0, 10. Ryynänen (Fin.) 217,0, ... Rygl (ČR) nedokončil běh.