Rebensburgová se ve Flachau dočkala výhry po třech letech

Flachau

Obří slalom ve Flachau ovládla úřadující vicemistryně světa Němka Viktoria Rebensburgová a dočkala se vítězství ve Světovém poháru po třech letech. Zkušená závodnice, jež má i olympijské zlato z Vancouveru a bronz ze Soči, triumfovala s náskokem téměř vteřiny. V rámci SP vyhrála závod pojedenácté.

Němka Rebensburgová slaví triumf ve Flachau.

První stupně vítězů v kariéře vybojovala ve 30 letech díky stříbru Slovinka Ana Drevová. Vedoucí pozici z 1. kola sice neudržela, ale zářila štěstím. "Žádné zklamání, druhá příčka je skvělá," řekla Drevová.

Třetí byla Italka Federica Brignoneová před novou vedoucí lyžařkou hodnocení obřího slalomu Evou-Marií Bremovou z Rakouska. V čele celého seriálu zůstala Švýcarka Lara Gutová, byť skončila dnes až na 19. místě. Její hlavní rivalka Lindsey Vonnová totiž druhé kolo nedokončila. Odstup mezi nimi je 50 bodů.

Ani na devátý pokus se nedočkala prvního postupu v sezoně mezi elitní třicítku Martina Dubovská. Česká reprezentantka obsadila až 56. místo mezi 65 startujícími, na vítězku prvního kola Drevovou ztratila 4,17 vteřiny.

Kristoffersen vyhrál ve Wengenu další slalom

Norský favorit Henrik Kristoffersen vyhrál ve Wengenu už čtvrtý slalom Světového poháru z pěti v této sezóně a při výpadku hlavního rivala Marcela Hirschera míří za ziskem malého křišťálového glóbu. Navíc dovršil hattrick norských lyžařů ve Wengenu, neboť na Lauberhornu vyhrála severská velmoc v tomto týdnu všechny tři závody.

Páteční kombinace skončila triumfem Kjetila Jansruda, sobotnímu sjezdu vládl Aksel-Lund Svindal. Tomu dnešní Hirscherova chyba také pomohla, neboť na něj udržel v bitvě o velký glóbus náskok 15 bodů. V boji o prvenství ve slalomovém hodnocení ztrácí Hirscher po dnešku na Kristoffersena už 140 bodů.

"Obě hrany jsou kaput," posteskl si Hirscher, jenž se po chybě ve druhém kole ještě pokusil do branky vrátit, ale záhy odstoupil. I když má na kontě v poháru 36 výher, ve Wengenu to ještě nedokázal. A přitom v posledních letech Světovému poháru dominuje se čtyřmi velkými glóby a pěti malými.

Slalom ve Wengenu nebyl přitom těžký, ale zvláštní. Trať byla v některých pasážích rovná, celkově měla velmi malý sklon, protože místo tradičního svahu ji pořadatelé připravili ve spodní části sjezdu. "Je to rovina jako pro běžce na lyžích," komentoval profil norský vítěz po prvním kole.

Jediný český lyžař na startu Ondřej Berndt ztratil na Kristoffersena v 1. kole tři a půl sekundy a obsadil 45. místo z 61 startujících. Kryštof Krýzl, který ve Wengenu bodoval v páteční kombinaci (25. místem), místo dnešního slalomu startoval o víkendu na Evropském poháru v Rakousku.