Hlavní obsah

Sdruženář Dvořák projel cílem v Lillehammeru osmý

7. 12. 2013 10:22Aktualizováno 7. 12. 2013 12:38

Český sdruženář Miroslav Dvořák obsadil osmé místo v sobotním závodu v norském Lillehammeru a vylepšil si letošní maximum ve Světovém poháru. Zvítězil favorizovaný Francouz Jason Lamy Chappuis.

Foto: Martin Sidorják/SL ČR

Český druženář Miroslav Dvořák - archivní foto.Foto: Martin Sidorják/SL ČR

Článek

Premiérové body v kariéře získal sedmnáctiletý Tomáš Portyk za 24. místo a první body v sezóně si připsal i Pavel Churavý, který ale neudržel vynikající čtvrtou příčku po skokanské části. V běhu na deset kilometrů se propadl na 26. pozici.

Skokanská část na středním můstku českým sdruženářům vyšla výborně. Za čtvrtým Churavým byl Dvořák osmý a hned za ním figuroval Portyk.

Výborný běžec Dvořák mohl mít naději útočit na stupně vítězů, o což se snažil. Už po prvním ze čtyř okruhů v délce 2,5 km dotáhl skupinu s Churavým, kterou o chvilku později předjel a dostal se na čtvrté místo s odstupem 38 vteřin na čelo.

Ztratil těsně před posledním kolem

Dvořák ale doplatil na to, že jel osamoceně. Při vjezdu do posledního kola ho dojela silná skupina vedená Norem Mikkem Kokslienem. Česká jednička tempu nestačila a nakonec Dvořák klesl zpět na osmé místo, z kterého vyjížděl.

Lamy Chappuis projel cílem první o 6,2 vteřiny před Japoncem Akitem Watabem. Na třetí místo se až z 28. místo po skoku propracoval domácí Kokslien.

V neděli je na pořadu další závod, tentokrát se bude skákat na velkém můstku.

Reklama

Sdílejte článek