Sdruženář Pažout obsadil v Oberstdorfu životní 19. místo, opět vyhrál Lamparter

Sdruženář Ondřej Pažout obsadil v závodě Světového poháru v Oberstdorfu 19. místo a nejlepší výsledek v kariéře mu vynesl první body v sezoně. Výbornou formu z poslední doby potvrdil dva týdny před začátkem mistrovství světa v Planici vítěz prestižní minisérie Seefeld Triple Johannes Lamparter, který si devátou výhrou v seriálu upevnil vedení v průběžném hodnocení.

Rakouský sdruženář Johannes Lamparter slaví další triumf v SP

Čtyřiadvacetiletému Pažoutovi se v Oberstdorfu vydařila už skokanská část, po níž figuroval na 15. místě, a do běhu odstartoval s odstupem 2:12 minuty za Lamparterem. Na trati ztratil jen čtyři pozice a za vítězem zaostal o 2:50,4. Bodů se dočkal poprvé od loňského března, kdy byl třicátý v Oslu. Jeho maximem v individuálních závodech v SP bylo dosud 23. místo z ledna 2021 v Seefeldu.

Rakouský mistr světa Lamparter v Německu vedl už po skoku a v běžecké části první místo s přehledem udržel. Druhý doběhl na trati 10 km Nor Jens Luraas Oftebro, kterého Lamparter porazil o 19,4 sekundy. Třetí skončil další Rakušan Franz-Josef Rehrl, jenž vybíhal po skoku druhý s odstupem 15 sekund.

Závody vynechal nejúspěšnější sdruženář posledních let a majitel křišťálových glóbů z předchozích čtyř sezon Jarl Magnus Riiber. Pětadvacetiletý Nor se zotavuje po nemoci a dal přednost přípravě na světový šampionát.