Hlavní obsah

Sjezd na slavném Hahnenkammu nakonec bude! Pořadatelé našli řešení

23. 1. 2021 8:25Aktualizováno 23. 1. 2021 11:11

V Kitzbühelu si lyžaři musejí počkat na slavný sjezd do neděle. Dnešní závod Světového poháru na Hahnenkammu pořadatelé zrušili vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám a ke stavu obávané sjezdovky Streif. Nakonec přeložili start na neděli (10:20) a až v pondělí se uskuteční superobří slalom se začátkem v 10:45.

Foto: Marco Trovati, ČTK/AP

Italský specialista na sjezd Dominik Paris při tréninku na slavný Hahnenkamm. Ten se nakonec dnes nepojede.Foto: Marco Trovati, ČTK/AP

Článek

Dnešní sjezd byl naplánován na 11:30, ale jury a Mezinárodní lyžařská federace FIS hned po ranní inspekci rozhodly kvůli sněžení, dešti a mlze o zrušení závodu. Zejména ve spodní části déšť výrazně zhoršil kvalitu trati, jež utrpěla už v pátek vysokými teplotami, a nebylo v moci pořadatelů ji dostatečně vypreparovat.

Po odkladu se na Hahnenkammu pojede v neděli klasický závod po páteční předehře, kterou představovala náhrada za neuskutečněný sjezd ve Wengenu. Z vítězství se radoval Švýcar Beat Feuz, závod ale zastínily dva těžké pády a nakonec se kvůli silnému větru dostalo na trať jen 30 lyžařů, tedy minimální počet potřebný pro započítání výsledků.

Reklama

Sdílejte článek