Sjezdařská hvězda Goggiaová si poranila koleno a přijde o MS

Garmisch-Partenkirchen

Olympijská vítězka a nejlepší sjezdařka této sezony Sofia Goggiaová si vážně poranila koleno a přijde o účast na domácím mistrovství světa v Cortině d'Ampezzo. Italská lyžařka upadla na vedlejší trati v Garmisch-Partenkirchenu při sjezdu z prostoru startu do údolí poté, co byl dnešní superobří slalom kvůli mlze odložen na pondělí.

Italka Sofia Goggiaová na trati sjezdu SP v Crans-Montaně.

Osmadvacetiletá Goggiaová odjela z Německa na podrobné vyšetření do Milána, kde lékaři zjistili, že má v koleni zlomenou kost. Dobu předpokládané absence neuvedli, jisté ale je, že coby největší favoritka sjezdu nebude moci startovat na únorovém MS.

Goggiaová byla v prvním sjezdu sezony druhá, další čtyři vyhrála a směřovala tak podruhé v kariéře za malým glóbem. V celkovém pořadí SP je jedna ze soupeřek Ester Ledecké čtvrtá.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.