Skikrosařka Näslundová neprohrála už třináct pohárových závodů

Švédská skikrosařka Sandra Näslundová vyhrála i pátý závod v sezoně, ve Světovém poháru již třináctý za sebou a celkově třiatřicátý. Ve středu uhájila v Innichenu roční neporazitelnost o pouhých pět setin, dnes na stejné trati vyhrála suverénně před Rakušankou Andreou Limbacherovou. Zbylé dvě soupeřky po vzájemné kolizi finále nedokončily.

Švýcarská skikrosařka Fanny Smithová.

Závod mužů patřil Reecemu Howdenovi z Kanady. Češi Nikol Kučerová ani Daniel Paulus, jenž se vrací po březnové zlomenině nohy, se do vyřazovacích jízd nekvalifikovali.

Näslundová naposledy nezvítězila vloni v prosinci, tehdy v Arose ve finále upadla. Roli favoritky splnila i na olympijských hrách v Pekingu a je dvojnásobnou mistryní světa. Zlato bude obhajovat za necelé dva měsíce v Gruzii.

Do cíle velkého finále nedorazily druhá skikrosařka středečního závodu Švýcarka Fanny Smithová a Rakušanka Sonja Giglerová, jež těsně před cílem po skoku do Smithové zezadu najela a porazila ji na zem.