Skokan Koudelka byl desátý v kvalifikaci na závod SP v Sapporu

Sapporo

Roman Koudelka obsadil desáté místo v kvalifikaci na sobotní závod Světového poháru ve skocích na lyžích v Sapporu. Mezi padesát účastníků závodu se v Japonsku bez problémů vešli i další dva čeští reprezentanti Vojtěch Štursa a Viktor Polášek.

Český skokan Roman Koudelka v akci

Kvalifikaci vyhrál za skok dlouhý 132 metrů domácí favorit Rjoju Kobajaši těsně před Rakušanem Stefanem Kraftem, jenž skočil o půl metru dále. Třetí byl průběžný lídr SP Karl Geiger z Německa.

Koudelka, který v Sapporu před pěti lety zaznamenal jedno ze svých pěti vítězství v kariéře, uzavřel první desítku za skok 126 metrů. Štursa byl třicátý, Polášek dvě místa za ním.

Neúspěchem skončila kvalifikace pro domácího veterána Noriakiho Kasaie. Sedmačtyřicetiletý skokan, jenž byl před Turné čtyř můstků kvůli špatné formě vyřazen z reprezentačního A týmu, zvládl jen 84,5 metru a skončil na posledním 55. místě.