Slovinský skokan na lyžích Lanišek si v Oslu připsal čtvrté vítězství v sezoně

Úvodní ze dvou závodů skokanů na lyžích v Oslu vyhrál Slovinec Anže Lanišek a čtvrtým vítězstvím v sezoně si upevnil třetí místo ve Světovém poháru. Závod byl bez české účasti, Roman Koudelka nepostoupil z páteční kvalifikace.

Roman Koudelka na archivním snímku

Mistr světa v družstvech Lanišek zvítězil na Holmenkollenu o 5,8 bodu před Rakušanem Stefanem Kraftem, jenž neudržel vedení z prvního kola. Na třetí místo se díky vydařenému druhému pokusu dostal Němec Karl Geiger, který byl přitom po úvodním skoku až třináctý.

Na stupně vítězů v domácím prostředí nedosáhl lídr Světového poháru Halvor Egner Granerud. Vítěz Turné čtyř můstků nicméně i díky čtvrtému místu zvýšil náskok v průběžném pořadí před Polákem Dawidem Kubackým, jenž byl devátý.

Závody v Oslu jsou první částí Raw Air Tour, která zahrnuje deset dnů soutěží na Holmenkollenu, v Lillehammeru a Vikersundu. Vítěz minisérie, do níž se započítávají i výsledky kvalifikací, dostane 80.000 eur.