Smíšenou štafetu v Beitostölenu ovládli norští běžci, Češi byli dvanáctí

Smíšenou štafetu běžců na lyžích na Světovém poháru v Beitostölenu ovládly dvě norské čtveřice před Švédskem. České kvarteto Tereza Beranová, Michal Novák, Kateřina Janatová, Adam Fellner skončilo v závodě na 4x5 km dvanácté.

Tereza Beranová v Beitostölenu.

Česká štafeta vypadla z první desítky už na prvním úseku a dvanáctá běžela osamoceně celý zbytek závodu. Úvodní ze dvou smíšených štafet v sezoně Světového poháru dokončilo patnáct týmů, Češi na nejlepší ztratili 3:48,6 minuty.

Pro vítězství si v domácím prostředí doběhla norská štafeta označená II s finišmanem Simenem Hegstadem Krügerem. Ve spurtu o druhé místo s pětisekundovým odstupem porazil Emil Iversen švédského soupeře Calleho Halfvarssona.

Poslední předvánoční závody SP, jež budou generálkou na Tour de Ski, bude hostit příští víkend Davos.