Smutná byla na Vasově běhu opět třetí

Lyžařka Kateřina Smutná skončila potřetí za sebou na Vasově běhu třetí. Z českých mužů si vedl nejlépe veterán Stanislav Řezáč, šestačtyřicetiletý závodník byl sedmnáctý. Po 90 kilometrech se radovali z vítězství Nor Peter Eliassen a Švédka Lina Korsgrenová.

Lyžařka Kateřina Smutná skončila potřetí za sebou třetí na Vasově běhu.

Smutná, která ztratila na vítězku přes osm minut, se prosadila na stupně vítězů počtvrté v řadě. V roce 2016 slavný závod ovládla. "Jsem maximálně spokojená. Na víc nebylo a třetí místo je super, jsem za něj strašně ráda. Ani jsem v to nedoufala po těch čtvrtých a pátých místech v minulých závodech. Další brambory bych už snad nepřežila," uvedla členka týmu eD system Bauer v tiskové zprávě.

Vynahradila si i páté místo z Jizerské padesátky. "Dneska mě poprvé nebolela ani záda, která mě trochu trápila v posledních závodech, takže i díky tomu se to možná povedlo. Na konci mi ale šeredně docházelo a posledních deset kilometrů bylo nekonečných," dodala Smutná.

Lyžařka Kateřina Smutná (vpravo) skončila 1. potřetí za sebou třetí na Vasově běhu. Vyhrála Lina Korsgrenová ze Švédska (uprostřed), druhá skončila její krajanka Britta Johanssonová Norgrenová (vlevo)

Korsgrenová zopakovala předloňský triumf naprosto suverénně, když obhájkyni vítězství a vedoucí ženu seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics Švédku Brittu Johanssonovou Norgrenovou porazila o více než šest minut.

Boj o vítězství mezi muži byl naopak dramatický. Eliassen se v cílové rovince v Moře vyvezl za krajanem Stianem Hoelgaardem a v těsném finiši vyhrál o sedm desetin sekundy. Navázal na svůj úspěch z roku 2015 a vítěznou norskou sérii v populárním švédském závodu protáhl na osmý rok.

Řezáč, který byl na Vasově běhu nejlépe druhý, doběhl při svém 22. startu čtyři minuty po vítězi. "Hodně sněžilo, v podstatě existovala jediná stopa a téměř se nedalo předjíždět," uvedl Řezáč po svém nejlepším výsledku v této sezoně Ski Classics. "První třetinu závodu sněžilo. Od včerejšího večera napadlo asi dvacet centimetrů sněhu. Bylo to mimořádně těžké, jak jsem předpokládal," dodal v tiskové zprávě týmu Slavia pojišťovny.