Snowboardistka Maděrová si v Bansku sedmým místem vyjela nejlepší výsledek v SP

Česká snowboardistka Zuzana Maděrová obsadila v paralelním slalomu v Bansku sedmé místo. Pro devatenáctiletou závodnici je to nejlepší výsledek ve Světovém poháru v dosavadní kariéře.

Snowboardistka Zuzana Maděrová v akci v paralelním slalomu.

Maděrová nejprve obsadila šesté místo v kvalifikaci a v osmifinále vyřadila mistryni světa z roku 2015 Claudii Rieglerovou z Rakouska, která jízdu nedokončila. Ve čtvrtfinále s Jessicou Kieserovou ze Švýcarska naopak nedojela česká reprezentantka.

V konečném hodnocení obsadila Maděrová sedmé místo a podruhé v kariéře se dostala do nejlepší desítky. Jejím dosavadním maximem ve Světovém poháru byla desátá příčka z prosincového závodu v Cortině d'Ampezzo.

V průběžném pořadí Světového poháru patří Maděrové se ziskem 93 bodů 20. místo. Vede dnešní vítězka Julie Zoggová ze Švýcarska (333 bodů). Závod mužů v Bansku vyhrál její krajan Dario Caviezel.

Dvojnásobná olympijská vítězka ve snowboardingu Ester Ledecká do sezony kvůli zlomenině klíční kosti stále nezasáhla.