Sprint v Otepää vyhráli vítězové Tour Cologna a Kowalczyková

OTEPÄÄ

Sprint klasickou technikou Světového poháru běžců na lyžích v estonském Otepää vyhráli vítězové Tour de Ski Dario Cologna ze Švýcarska a Polka Justyna Kowalczyková. V Estonsku je z českých reprezentantů pouze Lukáš Bauer, jenž pojede až nedělní klasickou patnáctku.

Radost švýcarského lyžaře Daria Cologny

Cologna v Otepää vyhrál už kvalifikaci a ve finále za sebou nechal norské duo Ola Vigen Hattestad, Erik Brandsdal. Zvýšil tak svůj náskok v čele Světového poháru před jejich nemocným krajanem Petterem Northugem už na 193 bodů.

Finále žen bylo soubojem mezi dvěma nejlepšími běžkyněmi sezony Kowalczykovou a Marit Björgenovou. Polka svou norskou rivalku těsně porazila a v průběžném pořadí SP se jí přiblížila na 82 bodů. Třetí dnes byla Ruska Natalia Matvějevová.