Hlavní obsah

Stříbrná Ledecká! Pro Českou republiku vybojovala na MS první medaili

15. 3. 2017 16:11Aktualizováno 15. 3. 2017 17:35

Snowboardistka Ester Ledecká tentokrát na titul světové šampiónky nedosáhla. Ve finále na mistrovství světa v pararelním slalomu podlehla rakouské reprezentantce Daniele Ulbingové. Přesto pro Českou republiku vybojovala první medaili ze světového šampionátu v Sierra Nevadě.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Stříbrná jízda Ester LedeckéVideo: sntv

 
Článek
Fotogalerie

Jednadvacetiletá Ledecká ve finále musela jet v pomalejší modré dráze, protože byla v kvalifikaci druhá za Ulbingovou. Navíc udělala drobnou chybu a v cíli na mladičkou Rakušanku ztratila 27 setin sekundy. Ulbingová ke dvěma medailím z letošního juniorského MS přidala světový seniorský titul.

Ledecká v osmifinále vyřadila Rusku Chatomčenkovovou, ve čtvrtfinále si poradila s Němkou Hofmeisterovou, ale v souboji o světový trůn nestačila na Ulbingovou, která ji překazila obhajobu titulu z minulého světového šampionátu.

Stříbrná medaile je pro Ledeckou po světovém titulu z rakouského Kreischbergu v roce 2015 druhým cenným kovem ze světových šampionátů. Na další medaili může zaútočit ve čtvrtečním odloženém obřím slalomu, který je v této sezóně její silnější disciplínou. Na posledním MS v něm vypadla ve čtvrtfinále.

Mužský závod v Sierra Nevadě vyhrál lídr Světového poháru v alpských disciplínách Rakušan Andreas Prommegger, který na cestě k titulu dvakrát uspěl v pomalejší modré dráze. Ve finále porazil o 16 setin sekundy krajana Benjamina Karla, jemuž překazil útok na pátý světový titul. Třetí skončil Andrej Sobolev z Ruska, který ke zlatu a stříbru z MS 2015 přidal třetí medaili.

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Sierra Nevadě (Španělsko):
Snowboarding - paralelní slalom:
Muži:
1. Prommegger,
2. Karl (oba Rak.),
3. Sobolev (Rus.),
4. Galmarini (Švýc.),
...
v kvalifikaci 45. Jelínek,
46. Brůžek,
Počinek (všichni ČR) - nedokončil.
Ženy:
1. Ulbingová (Rak.),
2. Ledecká (ČR),
3. Zavarzinová (Rus.),
4. Lochová (Něm.).

Reklama

Sdílejte článek