Hlavní obsah

Úžasná Ledecká! V super-G se prosadila na stupně vítězů

Aktualizováno

Nejlepší závod své lyžařské sezony předvedla pouhé tři týdny před zimními olympijskými hrami Ester Ledecká, která obsadila třetí místo v super-G v italském Tarvisiu. Pro třicetiletou Češku jsou to už dvanácté stupně vítězů kariéry v lyžařském Světovém poháru. V disciplíně, z níž má senzační zlato ze ZOH 2018, se na ně vrátila po 22 měsících.

Foto: Marco Trovati, ČTK/AP

Ester Ledecká v cíli v italské Tarvisiu

Článek

Ledecká vstupovala do závodu s číslem patnáct, ale po pádu Novozélanďanky Robinsonové ve spodní části sjezdovky se start české lyžařky o několik minut odkládal. Na její koncentraci se to však neprojevilo, celou trať odjela v dobrém rytmu a bez viditelných chyb.

V cíli měla Ledecká třetí nejlepší čas, ale musela čekat, jestli jí zůstane pódiové umístění. Žádná ze soupeřek ale českou reprezentantku nepředstihla, po odjetí elitní třicítky už rozdávala úsměvy a mávala do kamery.

„Bylo to skvělé. Hrozně jsem si tu jízdu užila, měla jsem z toho opravdu radost. Lyže jely jak z praku dneska. Tak jsem hned taky měla radost, že cítím, že mi to pod těma nožičkama hezky odsejpá,“ pochvalovala si Ledecká v nahrávce pro média.

Tarvisio se dostalo do kalendáře Světového poháru znovu po patnácti letech. Triumf tam v neděli slavila Němka Emma Aicherová s náskokem sedmadvaceti setin na nestárnoucí Lindsey Vonnovou, která se pravidelně prosazuje na stupně vítězů i ve věku 41 let. S nimi mohla slavit i Ledecká, test na olympiádu jí vyšel perfektně.

Ledecká se teď na chvíli přeorientuje na snowboard. „Zítra jdeme na prkno. Vzpomenu si, jak se jezdí na prkně. Máme pár dní, abych se do toho zpátky vrátila, a pak míříme do Simonhöhe,“ dodala Ledecká.

V rakouském středisku Ledecká v pátek 23. ledna absolvuje závod Světového poháru v paralelním obřím slalomu. Bude to její jediný start na prkně před ZOH, kde bude v této disciplíně útočit na třetí olympijské zlato za sebou.

SP v sjezdovém lyžování v Tarvisiu (Itálie):
Ženy - super-G:
1. Aicherová (Něm,) 1:14,04
2. Vonnová (USA) -0,27
3. LEDECKÁ (ČR) -0,94
4. Miradoliová (Fr.) -1,04
5. Cashmanová (USA) -1,11
6. Goggiaová (It.) -1,13.
Průběžné pořadí super-G (po 3 z 8 závodů):
1. Goggiaová 200
2. Vonnová 190
3. Robinsonová (N. Zél.) 180
4. Miradoliová 159
5. Aicherová 124
6. Curtoniová (It.) 105
7. LEDECKÁ 104.
Průběžné pořadí SP (po 21 z 37 závodů):
1. Shiffrinová (USA) 923
2. Rastová (Švýc.) 753
3. Aicherová 598
4. Vonnová 590
5. Goggiaová 506
6. Moltzanová (USA) 502
...
22. LEDECKÁ 208.