Worleyová vyhrála obří slalom v Lenzerheide, Shiffrinová navýšila náskok v SP

Francouzská lyžařka Tessa Worleyová vyhrála obří slalom Světového poháru v Lenzerheide a dva závody před koncem sezony zdramatizovala boj o malý křišťálový glóbus. Američanka Mikaela Shiffrinová využila zaváhání Petry Vlhové a čtvrtým místem si upevnila vedení v průběžném hodnocení seriálu. Slovenská obhájkyně celkového prvenství v SP vypadla už v 1. kole a nebodovala.

Francouzská sjezdařka Tessa Worleyová během obřího slalomu SP v Lenzerheide.

Worleyová vybojovala ve Švýcarsku druhé vítězství v sezoně. Na první místo se posunula ze třetí pozice po prvním kole, na druhou příčku poskočila suverénně nejrychlejší žena finálové jízdy Federica Brignoneová z Itálie. V polovině závodu vedoucí Švédka Sara Hectorová dojela třetí.

Olympijská vítězka Hectorová má nyní v čele hodnocení disciplíny náskok 55 bodů před Worleyovou. Třetí Shiffrinová ztrácí 111 bodů a naději na zisk trofeje za obří slalom drží ještě čtvrtá Vlhová.

Mikaela Shiffrinová během prvního kola obřího slalomu v Lenzerheide.

V napínavém souboji o velký křišťálový glóbus získala hvězdná Američanka na Vlhovou k dobru dalších 50 bodů a vede už o 117. Do konce sezony čeká lyžařky ještě celkem šest závodů. Další slalom a obří slalom mají lyžařky před sebou už příští týden v Aare, ročník SP pak vyvrcholí finálovými závody v Courchevelu.