Závod lyžařů v Ramsau vyhrál Hoffmann, Bauer dojel patnáctý

Rakouský lyžař Christian Hoffmann má za sebou šťastný týden. Ve čtvrtek ho překvapila zpráva, že se po dodatečné diskvalifikaci Johanna Mühlegga z her v Salt Lake City stal olympijským vítězem v běhu na 30 kilometrů, v neděli se před svými příznivci mohl radovat z prvního triumfu ve Světovém poháru v kariéře.

V Ramsau vyhrál Hoffmann den před 29. narozeninami závod na deset kilometrů volnou technikou. Se ztrátou necelých osmi sekund skončil na druhém místě Axel Teichmann, třetí pozici obsadil další německý reprezentant Tobias Angerer. Do čela SP se vrátil jejich krajan René Sommerfeldt, jenž doběhl pátý.

Nejlepší z české trojice byl Lukáš Bauer, který skončil s odstupem 46 vteřin za vítězem patnáctý. Díky tomu získal další body do průběžného hodnocení Světového poháru, v němž mu nyní patří třináctá pozice.

61. Magál 21

Při neúčasti vítězky sobotní desítky Kateřiny Neumannové vyhrála skiatlon v Ramsau Kristina Šmigunová z Estonska. Závod složený z dvou úseků o délce 7,5 kilometru nejprve klasickou a pak volnou technikou zvládla vedoucí žena Světového poháru o 25 sekund rychleji než ukrajinská běžkyně na lyžích Valentina Ševčenková.

V sobotu se musela Šmigunová i všechny ostatní závodnice sklonit před uměním Neumannové, která před pěti a půl měsíci přivedla na svět dceru a při návratu do stopy oslnila sportovní svět. Medailové stupně dnes obsadily stejně jako při volné desítce Šmigunová a Ševčenková, které doplnila třetí Claudia Künzelová z Německa.

Ze tří českých běžkyň na startu si vedla nejlépe Kamila Rajdlová, která však skončila až na nebodovaném 41. místě.